Општинска такмичења - физика и математика

Датум: 03. Mart 2021 12:16 Категорија: Новости

Током претходног викенда одржана су два општинска такмичења у ОШ "Јован Јовановић Змај" у Свилајнцу на којима су ученици наше школе остварили изузетне резултате и пласмане на окружни ниво такмичења.

Општинско такмичење из страних језика

Датум: 22. Februar 2021 14:48 Категорија: Обавештења

Током викенда, 20. и 21. фебруара, у ОШ "Стеван Синђелић у Војски организовано је општинско такмичење из страних језика.

На такмичењу су учествовали ученици 8. разреда са подручја наше општине.

Зимски распуст

Датум: 14. Januar 2021 10:29 Категорија: Обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавају се сви ученици школе да зимски распуст почиње 18. децембра 2020. године и траје до 15. јануара 2021. године.

Међународни дан људских права

Датум: 18. Decembar 2020 10:27 Категорија: Обавештења

Драги ученици,

Желимо да вас подсетимо да се сваког 10. децембра обележава Међународни дан људских права. Овај дан је први пут обележен 1950. године, а сврха његовог обележавања јесте подсећање на Универзалну декларацију о људским правима која штити људска права. Ова декларација је потписана 1948. и прописује заједничке стандарде људских права које треба да достигну сви народи овог света.

Универзалном декларацијом о људским правима се прописује да су људска права основна права која се стичу рођењем, која су неотуђива и недељива, својствена свим људима без обзира на држављанство, пребивалиште, пол, национално или етничко порекло, боју коже, веру, језик или било који други статус. Из ове декларације је, даље проистекла Конвенција о правима детета, чији члан 28. налаже да државе омогуће да свако дете добије право на образовање и похађање школе.

Измена школског календара за шк. 2020/2021. годину.

Датум: 09. Decembar 2020 17:24 Категорија: Обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ

У складу са Дописом МПНТР, број 601-00-00027/9/2020-15 од 27.11.2020. године, где су донете нове мере за организацију рада и измене школског календара о образовно - васпитном раду за основне школе, обавештавамо све ученике и наставнике, да је на основу препорука Кризног штаба за сузбијање заразне болести COVID – 19, Влада РС донела Уредбу о Допуни уредбе о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести COVID – 19, којом се прописују нове мере за организацију рада основних школа и измени школског календара за шк. 2020/2021. годину.